הכנת לוגו


על מה כדאי להקפיד בעת הכנת לוגו

הכנת לוגו היא מלאכה שיש להתייחס אליה ברצינות, מתוך הבנה שהלוגו יהיה חלק משמעותי מהפנים של העסק בשנים הקרובות. יש לא מעט מחקרים המעידים כי ללוגו טוב יכולה להיות השפעה מהותית על הגדלת מעגל הלקוחות ושיעור המכירות. עובדות אלו ידועות היטב לחברות גדולות ומובילות שדואגות לעצב לוגו מקצועי, ולעיתים גם לשנות את הלוגו הקיים כאשר הדבר נדרש. כמובן שגם בעסקים קטנים ובינוניים יש חשיבות גדולה ללוגו שעושה את העבודה, אך הם אינם חייבים להוציא סכומים כה גדולים, ולמעשה יכולים להגיע לתוצאות מצוינות בעלויות נמוכות ואפילו בחינם.

היבטים שונים של הכנת לוגו

ישנן דרכים שונות לעיצוב לוגואים. אם אתם בוחרים באפשרות של הכנת לוגו בחינם, או בעלויות נמוכות מאוד בסיוע של איש מקצוע, חשוב שתדעו שההכנה מורכבת ממספר היבטים מקצועיים. ראשית, חשוב מאוד שתגדירו את ההגדרות הבסיסיות. לדוגמא, הגדירו היטב אל מי אתם פונים, כלומר מיהו קהל היעד שלכם, כי ברור (למשל) שהשפה של בני נוער המחפשים גדג'טים מדליקים וחיים טובים, שונה מאוד מהשפה של אימהות טריות המחפשות מוצרים לתינוקות רכים. כמו כן, נסו להגדיר בצורה הטובה ביותר אך תמציתית את העסק: מי אתם? מהו המוצר/השירות המרכזי? מהו הערך המוסף מרכזי שלכם – למשל אמינות, רצינות, הנאה, מקצועיות וכדומה.

אחרי שאפיינתם את עסק ואת קהל היעד שלו אפשר לעבור לסקיצות הראשוניות, שבסופו של דבר יתגבשו לכדי לוגו מוגמר. בתוך כך, שימו לב למספר מאפיינים גרפיים מרכזיים. ראשית, השתמשו בצבעים שמשדרים את האווירה שאליה התכוונתם, כמו אווירה אלגנטית, שמחה, טכנולוגית, חופשית וכדומה. זכרו שלכל צבע יש משמעויות משלו, כמו אדום שמתקשר לתשוקה, ירוק שמתקשר לטבע, לבן שמתקשר לניקיון וכן הלאה. אז בחרו את הצבעים המתאימים והתחילו לשחק איתם ולראות איך הם עובדים אחד עם השני. בתוך כך, זכרו שבחלק המוצרים שעליהם יופיעו הלוגו (למשל חשבוניות וניירות משרדיים), הכל יהיה בשחור לבן. אז ודאו שגם בשחור לבן הלוגו שלכם נראה מספיק טוב, בולט ומובן.

אם אתם בוחרים שהלוגו יהיה מורכב גם ממילים או אותיות, חשוב לתת את הדעת על בחירת הפונטים. זכרו שכמו הצבעים לכל פונט יש הרגשה קצת שונה שהוא מייצר, החל מתחושה קלילה וזורמת (כגון הלגו של קוקה קולה), ועד להרגשה יותר רצינית וכבדה. מעבר לכך, הקפידו שהפונטים, הצבעים וכל אלמנט אחר שבחרתם לשלב בלוגו יהיו באיזון נכון והרמוני ככל האפשר, כלומר ישתלבו היטב אחד עם השני.

הכנת לוגו חינמית אפשרית כבר עכשיו דרך המחולל שלנו, וניתן גם לבחור את החבילה המהירה ולקבל סיוע של איש מקצוע. בכל שאלה והתלבטות פנו אלינו ונשמח לעזור.

 

נפגש לקפה?

אם אתם בדרך לפרויקט דיגיטלי ורוצים לעבוד עם מקצוענים, צרו איתנו קשר

072.222.1605 SALES@NTT.CO.IL
//