אפיון אתרים –על מה ולמה?

אפיון אתרים הוא שלב בסיסי בבניית אתר, אשר מקבל משנה תוקף בפרויקטים מורכבים וגדולים. ואולם, מומלץ מאוד לשים לב אליו גם בבנייה בתקציב נמוך ואפילו בהקמת אתר עצמאית בחינם. בשורות הבאות תקבלו מידע ראשוני על הנושא ותמיד תוכלו לקבל מאיתנו ייעוץ נוסף בטלפון.

קודם כל – אפשר לבד!

באמצעות המערכת שלנו תוכלו להקים לבד, בקלות ובזמן קצר את האתר שלכם. קודם כל אתם בוחרים את התבנית המתאימה בעיניכם מתוך מבחר התבניות המוצעות, לאחר מכן בוחרים את שם האתר, ולבסוף מוסיפים תכנים כמו עמוד אודות, מאמרים שיווקיים, עמוד שירותים ועוד. חשוב לציין שגם לאחר הבנייה תוכלו בכל עת לשנות את התכנים באתר בצורה פשוטה וקלה מאוד.

אפשר לבד, אבל..

יש אנשים שלא לגמרי מתלהבים מבניית עצמאית לגמרי של האתר שלהם, ומתלבטים לגבי סוגיות כמו עיצוב, התאמה לקהל היעד, העמודים השונים שיהיו באתר, כיצד הוא יעזור בהשגת מטרות העסק, וכן מתלבטים לגבי שאלת העלויות. בדיוק לשם כך אנו נמצאים כאן ושמחים לייעץ אודות בחירת התבנית הנכונה, רעיונות לשיפור וייעול האתר, ובמידת הצורך נשמח גם לבנות עבורכם אתר מקצועי במחיר אטרקטיבי, נוח מאוד והוגן לגמרי.

סוגיית אפיון האתר

בין אם החלטתם לבנות את האתר לבד, ובין אם בעזרת אנשי המקצוע שלנו, אחת הסוגיות שיש לתת עליה את הדעת היא אפיון של האתר. אז מה זה בעצם אפיון אתרים? סביר להניח שכבר יש לכם כמה רעיונות אודות מטרתו של האתר, מה יהיה בו ומהי בעצם המטרה שלו, אבל כמו תמיד בחיים – את הרעיונות צריך להוריד אל קרקע המציאות. זוהי בדיוק המטרה של אפיון אתרים: לקחת את הרעיונות, ההגדרות, היעדים, המאפיינים של העסק וכן הלאה – ולהפוך אותם לתוכנית שמתווה את האתר כפי שאתם או אנחנו נבנה אותו.

לאילו נושאים צריך להתייחס בעת אפיון אתר?

התשובה לשאלה זו משתנה בהתאם לסוג האתר, לתפקידו ולמורכבות הפרויקט. יחד עם זאת, ישנם מספר מרכיבים בסיסיים שתמיד חשוב להתייחס אליהם. ראשית, חשוב להבין מה המטרה של האתר, למשל אתר המהווה מעין כרטיס ביקור, אתר האמור לחזק את המכירות ולהביא לקוחות חדשים, אתר שאמור לבנות אתכם כבעלי סמכא מקצועיים ברשת, וכיוצא בזאת. שנית, חשוב להבין אל מי אתם בעצם פונים, כלומר מיהו קהל היעד שאליו פונה האתר, בין אם מדובר בקהל צעיר, אימהות לילדים, אנשים הנזקקים לשירותי ראיית חשבון או עריכת דין, קהל מבוסס ואמיד, וכן הלאה. כמו כן, לא מזיק בשלב זה לבדוק מה עשו המתחרים שלכם, גם בשביל לקבל קצת רעיונות וגם בשביל לדעת איך לבדל ולהבליט את עצמכם בצורה חיובית מולם.

עוד היבט חשוב של אפיון אתרים הוא לחשוב על הנושא התכנים, שכבר מתחיל לקבל כיוון מההגדרות שדיברנו עליהן בפסקה הקודמת. חשוב להתחיל להבין כיצד רוצים שהאתר ייראה מבחינת מרכיבים שונים – עמודים, סרטונים, בלוג, רשימת תפוצה וכדומה – כדי לייצר חוויית גלישה אופטימאלית מצד אחד, ואשר מניעה את הגולשים אל ההתרשמות או הפעולה הרצויה מצד שני. לאחר שיש בידיכם את התכנים המרכזיים של האתר עליכם להחליט על הניווט וההתמצאות בו, למשל אילו עמודים יופיעו על סרגל הניווט הראשי, האם המידע באתר יופיע כבר בדף הבית או מוצנע במקומות פחות ראשיים, ובקיצור – לייצר היררכיה טובה של התכנים. בתוך כך, ניתן להתחיל לתת את הדעת על סוגיית העיצוב, כך שיתכתב עם אופיו של העסק, קהל היעד שלו, הערכים והמסרים שרוצים להעביר. בהקשר זה, חשוב לציין כי אפיון אתרים מחייב לא פעם ויתור על תכנים מסוימים, כי גם אם יש לנו ולכם רעיונות מעולים – איננו רוצים לייצר עומס גדול מדי על הגולשים, או אתר שאינו מתפקד בצורה אופטימאלית לחלוטין, וגם איננו רוצים לחרוג מהגדרות התקציב.

כל הכלים שאתם צריכים כדי לדחוף את העסק שלכם קדימה במקום אחד

NTT, הבית של העסקים הקטנים

ואהבת לרעך כמוך אהבת?
הוסף לאתרך