דברים שחשוב לדעת על פיתוח במיקור חוץ


פיתוח במיקור חוץ הינו שירות נדרש ומבוקש במשק, בדגש על תחומי ההייטק למיניהם אך לא רק. מדובר בשירות הניתן על ידי חברתנו לחברות מענפי הטכנולוגיה השונים, סטארט אפים, יזמים וגורמים נוספים. לפניכם סקירה קצרה של התחום וכמה דברים שחשוב לדעת עליו.

מה כולל השירות?

שירותי פיתוח במיקור חוץ עשויים להשתנות בהיקפם ובאופיים בהתאם לצרכי הלקוח, החל בבנק השעות, דרך מספר העובדים שמוקצים לו, ועד לאופן הניהול על ידי הספקית או על ידי הלקוח עצמו. יחד עם זאת, סקירה כללית של התחום תצביע על מספר פתרונות דומים שמציעות החברות. פתרונות אלו כוללים בין היתר פיתוח של מערכות מיוחדות בהתאמה אישית לצרכי הלקוח, עם פתרונות תוכנה וטכנולוגיות הולמות. כמו כן, ניתן לקבל שירות עבור פיתוח במיקור חוץ לסטארטאפים, פיתוח של תוכנות אינטגרטיביות בין מערכות, ניהול וליווי של פרויקטים שונים, פיתוח פורטלים במרשתת ופורטלים ארגוניים, בנייה של ממשקים בין פלטפורמות, אפיון וניתוח של מערכות תוכנה, פיתוח של אפליקציות לטבלט ולנייד, פיתוח מערכות מסחר ועוד.

כמה מילים על מיקור חוץ אופשור

בשנים האחרונות נוהגות חברות מישראל לפנות אל פיתוח במיקור חוץ הניתן על ידי מתכנתים ממדינות אחרות, בדגש על מזרח אירופה ולעיתים גם המזרח הרחוק, כאשר בתווך עומדת חברה ישראלית. אמנם, זוהי דרך להוזיל את פתרונות הפיתוח שכן עלויות השכר של מתכנתים במדינות מתפתחות הינן נמוכות יחסית. ואולם, יש לזכור כי העבודה ב- "שלט רחוק" איננה פשוטה ועלולה להביא לבעיות תקשורת, לקושי בפיקוח אחר טיב העבודה, לאי הבנות, עיכובים, אי עמידה בזמנים, ובזבוז זמן יקר וכסף – שלא לדבר על הבדלים קיימים ברמה המקצועית. לעומת זאת, פיתוח במיקור חוץ הניתן על ידי חברה ישראלית עם עובדים מישראל, הניתן ברובו אצל הלקוח, מאפשר התנהלות חלקה, הבנה מלאה ושיתוף פעולה אופטימאלי באופן קרוב ורציף.

מקבלים מענה לצרכים משתנים

אחד היתרונות הבולטים של פיתוח במיקור חוץ טמון ביכולת לעמוד בלוחות הזמנים, בצרכים ובאילוצים של פרויקטים שונים, ולעשות זאת במידה רבה של יעילות. לרשות הלקוח עומדים אנשי מקצוע מיומנים הלומדים להכיר אותו ואת צרכיו מקרוב, והם שמספקים מענה לצרכי פרויקטים לוחצים, כאשר יש ללוות אותם מתחילתם עד סופם, לבצע השלמות, ולתת פתרונות לסוגיות שבהן צריך נקודת מבט רעננה, או שאין ללקוח את הידע המתאים כדי לפתרן. כל זאת בעלויות ריאליות ולפי הצרכים האמיתיים, לעומת הצורך להעסיק כוח אדם קבוע.

 

נפגש לקפה?

אם אתם בדרך לפרויקט דיגיטלי ורוצים לעבוד עם מקצוענים, צרו איתנו קשר

072.222.1605 SALES@NTT.CO.IL
//