הרבה אנשים שמעוניינים להקים אתר אינטרנט חדש או לשפר את האתר הקיים, מתלבטים איך בוחרים חברת אתרים שתיתן מענה אופטימאלי. לשאלה זו יש חשיבות רבה מפני שלחברת האתרים יש תפקיד משמעותי, הן מבחינת התוצאות הסופיות, הן מבחינת התהליך והדרך, והן מבחינת העלויות והתאמתן לתקציב.

אז מה חשוב לבדוק?

הדבר הראשון הוא להבין עם עצמכם, ולו ברמה הכי ראשונית, מה אתם בעצם רוצים? בפרט יש להבין את סדר הגודל של הפרויקט (מיניסייט, אתר שירותים נרחב, אתר מכירות וכדומה), את לוחות הזמנים שלכם ואת מסגרת התקציב העומדת לרשותכם. כעת תוכלו לפנות אל חברת בניית אתרים ולבדוק אם היא מסוגלת לתת מענה לצרכיכם. לדוגמא, יש חברות המתעסקות אך ורק בפרויקטים גדולים בסדרי גודל של עשרות אלפי שקלים, יש המציעות בנייה באלפי שקלים, ויש כאלו המציעות עלויות נמוכות בהרבה ואפילו בחינם. כמו כן, יש חברות שכל פרויקט שלהן נפרש על פני שבועות ואפילו חודשים, ויש המסוגלות לעשות זאת תוך ימים בודדים ואפילו שעות.

בהנחה שמצאתם חברה העונה לדרישות הבסיסיות שלכם, אשר ביצעה פרויקטים דומים מבחינת סדר הגודל, העלויות ולוחות הזמנים, חשוב לבחון את אותם פרויקטים שלה. לא מדובר במשימה קשה מדי, שכן כל שעליכם לעשות הוא לעיין באתרים דומים שכבר בנתה החברה. נסו לגלוש ולשוטט באתרים על מנת להתרשם מחוויית הגלישה, מההתמצאות הנוחה, מהמהירות ומהעיצוב. מעבר לכך, מה שאין להתפשר עליו הוא יכולתה של החברה לספק לכם אתר רספונסיבי, כלומר אתר שמתאים לכל סוגי המכשירים הניידים אשר דרכם נעשית כיום רוב הגלישה באינטרנט. כמו כן, כדאי לוודא שהחברה מספקת לאתר שלכם תשתיות יציבות ושרתים חזקים המבטיחים שהאתר יעלה בצורה מהירה, ויהיה מוגן מפני אובדן נתונים, וירוסים ופריצות למיניהן.

מה עוד חשוב לבדוק?

מעבר לרמה המקצועית, בניית אתר מערבת גם את הפן האישי – זה ה-"בייבי" שלכם ואתם רוצים לקבל תמיכה בכל עניין ושאלה. הדבר הראשון שחשוב לבדוק בהקשר זה הוא שהחברה מספקת את כל השירותים הדרושים תחת קורת גג אחת, בין אם מדובר במעצבים, מתכנתים, יועצים, אנשים שמבינים ב- SEO, שירותי אחסון, אבטחה וכדומה, על מנת שלא תמצאו את עצמכם מול כל מיני ספקים חיצוניים. שנית, במידה שבחרתם חברה שתעבוד אתכם באופן צמוד, נצלו את השיחות הראשונות בשביל להרגיש אם באמת מתעניינים בכם: האם רוצים להכיר אתכם ואת העסק? האם מבינים את השוק שבו אתם פועלים? האם יש הקשבה לחזון, למטרות וליעדים שהצבתם? בסופו של יום, חברה שכזו גם תוציא תחת ידיה אתר שעונה לגמרי על הציפיות והרצונות שלכם. מעבר לכך, בהחלט כדאי לתת עדיפות לחברה שמעניקה מענה מקצועי מסביב לשעון, גם בתקופת בניית האתר וגם לאחריה. כלומר, שתוכלו להתקשר אל אנשי המקצוע שלה בכל עת – ולקבל תשובות שישאירו את האתר שלכם בתפקוד אופטימאלי. 

כל הכלים שאתם צריכים כדי לדחוף את העסק שלכם קדימה במקום אחד

NTT, הבית של העסקים הקטנים

ואהבת לרעך כמוך אהבת?
הוסף לאתרך