ככה לא בונים בוורדפרס - 15 טעויות נפוצות של בוני אתרים מתחילים


ככה לא בונים בוורדפרס!

אין ספק שוורדפרס היא אחת הפלטפורמות המועדפות והפופולריות ביותר כיום לבניית אתרים. יחסית, קל לבנות ולנהל אתר בוורדפרס. אבל מסיבה זו בדיוק קל גם לעשות הרבה טעויות, ואפילו לא לדעת את זה.

כדי לא ליפול בטעויות המוכרות, הכנו לכם רשימה של טעויות נפוצות של בוני אתרים מתחילים (וגם כאלה שסתם שכחו). מוזמנים לעבור עליה ולראות אם יש משהו שלא שמתם אליו לב.

1. מתקינים יותר מדיי פלאגינים:

זה קל וכיף להתקין תוספים מגניבים, אבל יותר זה לא בהכרח יותר טוב. כשזה נוגע לפלאגינים בוורדפרס, לא מומלץ להתקין יותר מדיי. כדאי לבחור להתקין רק את ההכרחיים באמת עבור האתר, המוכרים ביותר והמומלצים ביותר (לא מומלץ להשתמש בפלאגינים לא מוכרים).

כשיש הרבה פלאגינים הם עלולים "להתנגש" ולפגוע בפעילות אחד של השני ובאתר כולו. בנוסף, יש פלאגינים שהם פשוט בעיתיים מלכתחילה.

השיעור: לא להתקין יותר פלאגינים ממה שהכרחי.

 

2. כותבים תכנים ללא מחשבה על קידום אורגני:

אם פוסט נכתב אבל הוא לא בגוגל, האם הוא באמת נכתב?

אז יש לכם אתר יפה בוורדפרס. תתחדשו. אבל מה הטעם להעלות תכנים לאתר אם אף אחד אף פעם לא יקרא אותם? כל פעם שאתם מפרסמים מאמרפוסט באתרבלוג שלכם זו הזדמנות. עליכם לעשות לפחות מעט מחקר על קידום אורגני, ולחשוב האם יש טעם לכתוב את המאמר, איך לכתוב אותו וכו'.

השיעור: כשכותבים מאמר – חושבים על גוגל.

 

3. לא מעדכנים את גרסת וורדפרס וגרסאות הפלאגינים:

אם האתר שלכם לא מעודכן, הוא לא מוגן. בכל פעם שמתגלה באג או פירצה במערכת וורדפרס ע"י המפתחים והתומכים – יוצאת גרסה חדשה. כנ"ל לגבי הפלאגינים המובילים.

מי שלא מעדכן לגרסה החדשה של וורדפרס והפלאגינים עלול להישאר עם אתר מלא באגים ופרצות. וזה עושה את החיים להאקרים הרבה יותר קלים. יש אנשים שחוששים שהעדכון יפגע להם באתר. כשמעדכנים את וורדפרס ואת הפלאגינים אכן קיים חשש כזה. וזו עוד סיבה טובה לגשת לטעות מספר 4.

השיעור: לשמור תמיד על אתר מעודכן

 

4. לא מבצעים גיבויים לאתר:

השקעתם לא מעט באתר. אל תתנו לו למות! מי שלא מגבה את האתר משאיר את כל הנכס הדיגיטלי שלו בידי הגורל בלבד. גם להסתפק בגיבויים האוטומטיים של חברת האחסון זה לא מספיק. אם האתר שלכם חשוב לכם, עליכם לגבות ולשמור את הגיבויים של האתר שלכם על בסיס קבוע.

מכירים את זה שאתם כותבים הודעה ארוכה בווטסאפ או בפייסבוק ופתאום הכל נמחק לכם? ואין לכם דרך לשחזר את זה? תחשבו עכשיו שזו לא הייתה הודעה אחת אלא שנים של תכנים ומאמרים והשקעה... בקיצור, אל תשכחו לגבות את האתר.

חברות אחסון טובות מציעות גיבויים יומיים אוטומטיים עם אפשרות להוריד את הגיבויים. בד"כ זו לא תהיה חברת האחסון הכי זולה, או שזה יהיה בתוספת תשלום, אבל במקרים רבים זה בהחלט מומלץ ושווה את ההשקעה.

כשאתם מורידים את הגיבוי למחשב תוכלו לשמור עותק בענן ובהארד-דיסק חיצוני או בכל דרך שתענה על הצרכים שלכם.

השיעור: אל תשכחו לגבות את האתר שלכם!

 

5. משתמשים בשם משתמש האוטומטי:

השם משתמש האוטומטי להתחברות ללוח הבקרה של האתר שלכם הוא ADMIN. תעשו טובה, תשנו את זה למשהו פחות נפוץ ונפיץ. זה ללא ספק יקשה עוד על הפריצה לאתר שלכם.

השיעור: להחליף את שם המשתמש האוטומטי.

 

6. משתמשים בסיסמה חלשה:

החלפתם את שם המשתמש? יופי. עכשיו הגיע הזמן לשים גם סיסמה חזקה. תזכרו, האתר שלכם נמצא באינטרנט. אם אין לכם סיסמה חזקה זה קצת כמו להשאיר את הדלת של הבית לא נעולה בבית. ואני לא יודע איפה אתם גרים, אבל באינטרנט מסתובבים הרבה סוגים של אנשים.

וכנראה שלא הייתם רוצים להשאיר את הדלת כניסה לאתר שלכם פתוחה, במיוחד למי שיודע איך לפתוח בקלות סיסמה חלשה.

השיעור: ליצור סיסמה חזקה ולשמור עליה במקום בטוח.

 

7. לא בוחרים עיצוב רספונסיבי:

אם אתם חיים במאה ה-21, אתם רוצים שאנשים יוכלו לגלוש באתר שלכם מכל מיני מכשירים בגדלים שונים. רק תוודאו שהתבנית שאתם עובדים איתה היא רספונסיבית, כזו שמתאימה את עצמה אוטומטית לפי גודל המכשיר של הגולשים.

השיעור: לבחור תבנית רספונסיבית.

 

8. מאחסנים את האתר בחברת אחסון זולה ולא איכותית:

נכון, אחסון אתרים זה לא הדבר הכי זול. מה, בסך אנחנו בסך הכול מבקשים? שיהיה לנו אתר באינטרנט. אבל מה לעשות, גם אתר באינטרנט צריך להיות מאוחסן איפשהו, ולכן יש שירות כזה שנקרא אחסון אתרים.

אז אפשר למצוא אחסון גם בחינם וגם בכמה שקלים בודדים לחודש ואפשר גם בסכומי עתק. זה לא סתם ההבדלים במחירים, זה באמת שירותי אחסון שונים בתכלית. אחסון אתרים גרוע יכול (ודי בוודאות זה מה שיקרה) בדירוג של האתר שלך.

כמובן שאתר חדש לא זקוק לאותו האחסון של אתר ותיק וגדול, מלא בתכנים ועשרות אלפי גולשים בחודש. אבל גם לאתר חדש כדאי להתחיל ממשהו טוב. בלוהוסט, לדוגמה, היא חברת אחסון אתרים טובה בהתחלה כי היא גם זולה וגם טובה. אבל במחירים כאלה כנראה לא תקבלו גיבויים יומיים על בסיס קבוע. לכן, אל תשכחו את סעיף 4 – ובצעו גיבוי עצמאי לאתר!

מעבר לפגיעה בדירוג שלכם במנועי החיפוש, שימוש באחסון זול יכול גם להשאיר את האתר שלכם יותר פגיע למתקפות של האקרים.

השיעור: לבחור חברת אחסון אתרים טובה בהתאם לגודל האתר ולתקציב

 

9. חוסמים בטעות גישה למנועי החיפוש:

יש מקום שאם מסמנים אותו בטעות, זה יכול לחסום את הגישה לסריקת האתר שלכם על-ידי מנועי החיפוש. שווה רק לוודא שזה לא מסומן אצלכם.

גשו אל לוח הבקרה – הגדרות – קריאה. 

 

בעמוד "הגדרות קריאה" וודאו שתחת נראות במנועי חיפוש הריבוע אינו מסומן. אם במקרה הוא מסומן, יש להסיר את הסימון ולשמור שינויים. אם הוא לא מסומן – הכל טוב.

השיעור: לוודא שהאתר ניתן לסריקה על-ידי מנועי החיפוש

 

10. לא משקיעים בטופס יצירת קשר:

למה לא לעשות את החיים קלים עבור הלקוחות הפוטנציאליים שלכם? במקום רק להשאיר את פרטי ההתחברות – מומלץ לתת להם אפשרות למלא פרטים על גבי האתר. דרך פשוטה וחינמית לעשות זאת באמצעות אלמנטור ותוסף חינמי נוסף תוכלו לקרוא כאן.

השיעור: ליצור טופס יצירת קשר

 

11. לא מגבילים את תגובות הגולשים:

אתם יודעים מה זה טוקבקים. אתם בטח קוראים אותם לפעמים. אולי גם כותבים. האם הייתי רוצים שאנשים יוכלו להגיב חופשי ללא כל בקרה או סינון על מה שיוצא להם מהמקלדת? ברוב המקרים לא.

באתרי וורדפרס ניתן לשלוט על רמת הבקרה בתגובות הגולשים. מומלץ לאשר ידנית את התגובות כדי למנוע תגובות-זבל (ספאם) או תגובות פוגעניות.

תחת הגדרות – דיון, תוכלו לבחור את ההגדרות הללו.

השיעור: אל תתנו לכל אחד לכתוב לכם על גבי הבלוג

 

12. מעלים הרבה תמונות באיכות HD בגודל מלא:

תמונות באתר זה אחד הגורמים שיכולים הכי להכביד עליו ולהאט אותו. אין טעם להעלות תמונות באיכות ובגודל גבוהים מדיי. כמה שהתמונה שוקלת יותר כך היא תכביד על האתר יותר.

אם מעלים עוד ועוד מאמרים עם תמונות כבדות זה הולך לפגוע במהירות טעינת האתר ללא ספק. לכן, חשוב להתאים את גודל התמונה למידות הרצויות ולא להעלות תמונות כבדות מדיי.

השיעור: לבחור גודל מדויק עבור התמונות.

 

13. לא משתמשים בתמונות בכלל:

טוב, אולי לא הרבה עושים את הטעות הזו כבר? תמונות זה דבר חשוב לחוויה של הגולשים. תארו לכם שכל התכנים באינטרנט היו רק טקסט (או מי שמספיק מבוגר אולי זוכר את האינטרנט בהתחלה שלו – אז זה היה נפוץ ביותר).

אחד הגורמים המשפיעים על קידום האתר שלכם זה חווית המשתמש. ללא ספק תמונות טובות ומושכות עוזרות לגולש לבחור להישאר בעמוד שלכם ולקרוא את מה שכתבתם. או לפחות להתבונן בתמונות.

השיעור: השתמשו בתמונות טובות

 

14. לא משתמשים בגוגל אנליטיקס:

עוד משהו שלא כדאי לפספס זה את השימוש בגוגל אנליטיקס. בלוח הבקרה של וורדפרס לא תקבלו את כל התובנות שאתם צריכים עבור האתר שלכם. גוגל אנליטיקס, לעומת זאת, יכול לספק לכם מידע מדויק לגבי כמות הגולשים באתר וההתנהגות שלהם.

השיעור: להשתמש בגוגל אנליטיקס

 

15. טעות בונוס: לא בונים אתר בכלל!

טוב, אמרנו 15, אז היינו חייבים עוד אחד. יש אנשים שפשוט לא בונים אתר עבור העסק שלהם או התחביב שלהם. חבל, לא? בטח בעוד כמה שנים זו כבר לא תהיה טעות נפוצה בכלל.

השיעור: לבנות אתר!

נפגש לקפה?

אם אתם בדרך לפרויקט דיגיטלי ורוצים לעבוד עם מקצוענים, צרו איתנו קשר

072.222.1605 SALES@NTT.CO.IL
//