עבודה במודולים מיועדת לסוג תוכן שחוזר על עצמו בתבנית קבועה.

המטרה של עבודה בצורה של מודולים היא

  1. להקל על הזנת תכנים חדשים ועריכת תכנים קיימים באתר

  2. לתת לתוכן באתר שלכם מראה אחיד ונעים

  3. לאפשר שימוש במידע מסוים בכמה מקומות באתר

למשל

אם באתר שלכם אתם רוצים להראות עבודות שביצעתם (בתוך דף "פרויקטים" למשל) ועבור כל עבודה אתם רוצים להציג תמונה אחת, כותרת וכפתור "קרא עוד" שמעביר לדף המפרט יותר על הפרויקט. במצב זה אנו יכולים ליצור מודול מתאים שיוטמע באתר וינוהל במערכת הניהול. בניהול המודול במערכת הניהול אתם תראו כפתור "הוספת פרויקט", לאחר לחיצה עליו תגיעו למסך ובו תזינו כותרת לפרויקט, תבחרו תמונה ממנהל המדיה של האתר ותבחרו לאיזה דף לקשר. לחיצה על אישור תשלח את המידע הזה לדף באתר ותמקם אותו בצורה מסודרת ואחידה. בנוסף, תוכלו לבחור שפרויקטים מסוימים יופיעו במקומות אחרים באתר, למשל, בדף הבית (כל פעם מספר פרויקטים לדוגמא).

דוגמא לפני: 

אחרי:

גמישות

עבודה עם מודולים מאפשרת לנו להציג את התוכן באתר בהרבה צורות ומבנים. למשל, תמונה ומתחתיה כיתוב; שורה עם כותרת, תת כותרת ותמונה בצד; כותרת וכפתור "קרא עוד" ועוד צורות ומבנים רבים. אנו בונים את המודול אישית לכל אתר וע"פ האופי של התוכן.

כמות תוכן גדולה

באמצעות עבודה עם מודולים ניתן להזין לאתר כמות גדולה של תוכן ולהשאיר אותה מסודרת ונוחה לניהול. המערכת בנויה כך שניתן עם הזמן לשנות את צורת הצגת התכנים, להוסיף אלמנטים שיקלו על הנגשת המידע לגולש ועוד.

נוחות וחסינות

היופי בעבודה עם מודולים הוא שמצד אחד מאוד קל להבין איך היא עובדת ומצד שני כמעט בלתי אפשרי להרוס את מבנה התוכן.

עבודה עם תמונות במודולים

יש לשים לב: ע"מ לשמור על מראה אחיד ויפה באתר, יש להעלות תמונות בגודל אחיד.
הסבר: אם במודול הגדרנו להשתמש בתמונות בפרופורציה של 1:1 (למשל 150 על 150 פיקסל) הרי שהמצב האופטימלי הוא שכל התמונות יהיו ביחס זה. אם נעלה למודול תמונות ביחס אחר (למשל, 300 על 150 פיקסל), המודול ייקח את אחת הצלעות (אורך או רוחב) כגודל קבוע ואת הצלע השניה ישנה ע"מ לשמור על פרופורציה נכונה. כך למשל, אם הוגדר במודול שימוש בפרופורציה של 1:1 והעלינו תמונה ביחס של 1:1.5, הרוחב יישאר אחיד אך האורך יהיה שונה משאר התמונות במודול. אפשרות אחרת (ולא מומלצת) היא להגדיר גודל אחיד לכל התמונות, ללא התייחסות לפרופורציות המקוריות שלהן, כך שאם נעלה למודול תמונה ביחס לא מתאים למה שהוגדר, היא תתעוות (תשנה את הפרופורציות) ע"מ להתאים לקוביה שהוגדרה לה.

שימושים נוספים

באמצעות הזנת תוכן בצורה של מודולים ניתן להוסיף לאתר בקלות גם:

  1. גלריות תמונות מעוצבות אישית

  2. קטלוג מוצרים

  3. חלון חדשות או חלון "בין לקוחותינו"

  4. דף "סניפים" (עם פרטים על כל סניף)

  5. ובגדול - כל תוכן שתרצו לנהל בקלות.

רוצים גם?

עדכנו אותנו. אנחנו נקיים עמכם שיחה, נבין מה נדרש ואיך נכון לעשות את זה, נבנה עבורכם את המודול, נזין תוכן ראשוני להמחשה וניתן הסבר קצר על העבודה.

האם מידע זה היה שימושי?